Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Nové prednášky pre vedúcich krúžkov KMPPP

kmppp

Omaľovánky POĽOVNÍCI DEŤOM

Krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

Odbor kynológie

  • Vedúci odboru kynológie - +421 910 707 083
  • Špecialista pre kynológiu - +421 910 707 081 
  • Plemenná kniha - +421 948 762 923

viac informácií

Sústredený útok na poctivých daňových poplatníkov tejto krajiny! Výzva Slovenskej poľovníckej komory pre prezidenta Slovenskej republiky jeho excelenciu Ivana Gašparoviča

Poľovníci zostali poslednou skupinou občanov na Slovensku, ktorí sú ochotní pre ochranu zveri a prírody a pre zlepšenie prírodných podmienok zvierat obetovať svoje zdanené finančné prostriedky, voľný čas a materiálne prostriedky.
Napriek tomu sa stávajú terčom útokov, ako súčasť lacnej populistickej predvolebnej kampane niekoľkých úzko zameraných skupín chovateľov domácich zvierat, ktorým sú prednejšie záujmy psov a mačiek ako komplexná ochrana prírody a zvierat v nej. Tento útok nespočíva len v pripravovanej novele vyhlášky Ministerstva zdravotníctva, proti ktorej sa ohradili aj ďalší vlastníci a držitelia strelných zbraní, ktorá nezmyselne, byrokraticky a hlavne finančne sťažuje proces držby zbraní bez odborného významu ale aj novela zákona č 274/ 2009 Z. z. o poľovníctve, ktorá je legislatívnym nezmyslom kde si odporujú paragrafy samostatného zákona, taktiež je v rozpore s inými zákonmi SR a hlavne so smernicami EU - prioritne vtáčej smernice . Ide proti filozofii odbornej a celkovej ochrane prírody Slovenskej Republiky. Ak tieto odborné argumenty, ktoré boli tlmočené celému politickému spektru nepomohli, veríme v dobre legislatívne pripravený tím právnikov kancelárie prezidenta SR , že tieto chyby odhalia a pán prezident vráti zákon na prepracovanie Národnej rade Slovenskej republiky. Touto cestou poľovnícka verejnosť, ktorá pozostáva zo 60 tisíc občanov tejto krajiny žiada spolu s ich rodinnými príslušníkmi Ivana Gašparoviča, aby zvážil negatívne dopady tejto novely zákona a zákon nepodpísal. Zachránite tým pán prezident niekoľko stoviek spevavého vtáctva a iné prísne chránené ale aj trvaloudržateľné obhospodarované zvieratá. Veríme, že lacná politická kampaň nemôže zasahovať do odborných argumentov.
Slovenská poľovnícka komora
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.