Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

logo KHSPPodľa Plánu organizačného zabezpečenia XXIII. majstrovstiev Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní sa konala súťaž dňa 18. júna 2023 na strelnici Senica – Čáčov, (vo vlastníctve Okresnej organizácie SPZ v Senici).

Funkcionári (rozhodcovia) súťaže:
- Hlavný rozhodca: Doc. JUDr. Ľudovít LETOŠŤÁK, CSc.
- Správca strelnice a zástupca hlavného rozhodcu: Ľubomír ZACH
- Vybratí rozhodcovia na streleckej čiare a pre hodnotenie terčov

KHSP100Podľa Plánu organizačného zabezpečenia XX. majstrovstiev Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní sa konala súťaž dňa 15.08.2021 na strelnici Senica – Čáčov, ktorá je vo vlastníctve Regionálnej organizácie SPZ (SPK) v Senici. Súťaž bola po materiálnej aj organizačnej stránke veľmi dobre pripravená. Pohostenie súťažiacich a hostí zabezpečili organizátori súťaže a to z vlastných prostriedkov a bezplatne.  Po ukončení súťaže jej organizátori vykonali poriadok v na strelnici a v jej okolí.   

Federation of Associations for Hunting and Conservation of the EU logoNávrh na úplný zákaz olova v strelive je na spadnutie. Aby za nás mohla Európska federácia poľovníckych organizácií (FACE) argumentovať, potrebuje od Vás informácie (samozrejme anonymné) a dáta o používaní oloveného streliva. FACE spolupracuje so špecializovanou výskumnou spoločnosťou REACHLaw za účelom zistenia potencionálnych dopadov nových obmedzení používania streliva s obsahom olova v Európe. Poskytnuté informácie budú poskytnuté iba FACE a REACHLaw.

Dotazník v slovenčine nájdete tu: http://bit.ly/dotaznik_FACE 
(POZOR, NEFUNGUJE NA MOBILNÝCH TELEFÓNOCH!)

hist.zbraneKlub histórie slovenského poľovníctva pri SPZ  – Sekcia historických loveckých zbraní v spolupráci s RgO SPZ v Senici organizujú 2. júna 2019 na strelnici Senica – Čáčov XX. Majstrovstvá Slovenska v streľbe z loveckých historických palných zbraní.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (pozvanka_XX.MS_KHSP_SPZ.pdf)pozvanka_XX.MS_KHSP_SPZ.pdf[XX. Majstrovstvá Slovenska v streľbe z historických palných zbraní - pozvánka, 2019]233 kB

Vážení streleckí priatelia, dňa 24.9.2011 sa v Trnovci nad Váhom konalo záverečné kolo v disciplíne Kompakt sporting. Z celkového počtu 46. súťažiacich sa na prvom mieste umiestil pán Igor Solnica. Na druhom mieste Ing. Anton Molnár, a na treťom mieste Ing. Ivan Pandula. V kategórii veterán získal ocenenie pán Ing. Viliam Kocsis.
Slovenský poľovnícky zväz Vám k týmto výsledkom srdečne blahoželá.

Prílohy:
Uložiť tento súbor (VL CS 2011_ 9. kolo_finále..pdf)VL CS 2011_ 9. kolo_finále..pdf[9. kolo]297 kB
Uložiť tento súbor (VL CS 2011 konečné poradie.pdf)VL CS 2011 konečné poradie.pdf[VL CS Konečné poradie]233 kB
Uložiť tento súbor (beretta_full.jpg)beretta_full.jpg[Stupne víťazov]872 kB

Vážení streleckí priatelia, na základe oznámenia od OkO SPZ Levice sa pre technické problémy na strelnici rušia strelecké preteky: Cena Ipľa - Memoriál P. Annuša, ktorý sa mal konať 03.09.2011 v Túrovciach v okrese Levice.
SK SPZ

Vážení streleckí priatelia, na základe oznámenia RgO SPZ Žiar nad Hronom sa ruší verejná strelecká súťaž Zlatá puška mesta B. Štiavnica zo dňa 11.9.2011.

V dňoc 30.7 a 1.8 2011 sa uskutočnili majstrovstvá SPZ v poľovníckom desaťboji. Královská súťaž ktorá iste znesie kritérium najnáročnejšej súťaže na Slovensku je zároveň meraním síl o najuniverzálnejšieho strelca na Slovensku. 25 účastníkov dosiahlo výborné výsledky.
Je mimoriadnym úspechom že 6 strelcov dosiahlo limit majstra streľby, traja I. výkonnostnú triedu, šiasti II. výkonnostnú triedu a šiasti tretiu.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (výsledková listina.pdf)výsledková listina.pdf[výsledková listina]28 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.