Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Nové prednášky pre vedúcich krúžkov KMPPP

kmppp

Omaľovánky POĽOVNÍCI DEŤOM

Krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva

Odbor kynológie

  • Vedúci odboru kynológie - +421 910 707 083
  • Špecialista pre kynológiu - +421 910 707 081 
  • Plemenná kniha - +421 948 762 923

viac informácií

Stanovisko streleckej verejnosti k zákazu používania olova v strelive

stretnutie frano 20211.9.2021 prebehlo v Nitre na strelnici Fraňo – Zbrane stretnutie zástupcov streleckých organizácii zastrešujúcich strelectvo na Slovensku. Zúčastnil sa jej aj zástupca českého LEX-u. Cieľom tejto iniciatívy je vytvoriť a Vláde SR odovzdať “Stanovisko streleckej verejnosti k zákazom olova”, ktoré bude obsahovať jasné stanoviská jednotlivých organizácií vrátane vecného a odborného zdôvodnenia tak, aby ľudia ktorí nás občanov zastupujú voči orgánom EÚ, mali jasný mandát k boju proti týmto nezmyselným až kontraproduktívnym reguláciám.

Je symbolické, že stretnutie prebehlo práve 1.9. na deň Ústavy SR. Aj tieto kroky sú jedným zo základov vlastnej štátnosti – keď občania štátu trvajú na tom, aby o nás nerozhodoval niekto iný. I to je jedna z definícii suverenity ktorú podľa Ústavy máme.

Výsledky tohto stretnutia:

1. cieľom bude vytvoriť a oficiálne Vláde SR odovzdať (do rúk ministra ktorý má túto problematiku v gescii) "Stanovisko streleckej verejnosti k navrhovanému zákazu olova". Najneskôr do konca septembra by mali zúčastnené organizácie informovať organizátora ktorým je LT o oficiálnej účasti. Ak sa organizácia zúčastní, je vhodné aby spracovala krátky text (rozsah 1/4 až 1/3 formátu A4) o dopadoch prípadného zákazu na oblasť ktorej sa venuje. Tento bude súčasťou prehlásenia a odborných podkladov Stanoviska. Toto Stanovisko streleckej verejnosti bude spracované ako spoločný dokument, ktorý následne po jeho schválení podpíšu štatutári jednotlivých organizácii.

2. Podpis a odovzdanie Stanoviska bude vykonané formou štandardnej tlačovky pre pozvané kľúčové médiá ideálne priamo na uvedenom ministerstve. Buď do rúk ministra alebo štátneho tajomníka. Koordináciu a plánovanie zabezpečí LT. Na základe komunikácie na stretnutí bude vhodné koordinovať toto odovzdanie s kolegami z ČR (LEX a jeho memorandoví partneri), čím by bolo možné túto akciu posunúť na medzinárodnú úroveň.

Zmyslom tejto činnosti je podporiť stanovisko SR proti zákazom olova (bez ohľadu na konkrétneho ministra, vládu i po ďalších voľbách) v strelive, tak aby naše Stále zastúpenie a osoby ktoré pôsobia v rôznych orgánoch EÚ mali spoločenský mandát na presadzovanie námietok podaných na Európsku chemickú agentúru a vytvorili východiskovú pozíciu prerokovania o stanovisku s našimi europoslancami v prípade ak námietky prídu do EP.

Budeme radi ak sa podarí túto iniciatívu posunúť s kolegami z LEX-u na medzinárodnú úroveň. Stretnutia sa zúčastnili nasledujúce organizácie:

Asociácia obrannej streľby LOS-SK
Asociácia presnej streľby Slovenska
Legis Telum – Združenie vlastníkov strelných zbraní
LEX – sdružení na obranu práv majitelů zbraní ČR
Slovenská asociácia westernovej streľby
Slovenský poľovnícky zväz
Slovenský strelecký zväz
Slovenský zväz biatlonu
Slovenský zväz vojakov v zálohe a športovo branných aktivít
Združenie klubov vojenskej histórie Slovenska

Zdroj: Legis Telum

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.