Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Skvelá propagácia Tatranského duriča

Klub chovateľov Tatranských duričov usporiadal dňa 25.06. 2017 v Lesnom okres Michalovce klubové farbiarske skúšky malých plemien. V prekrásnom prostredí farmy a zvernice mohla početná divácka koróna obdivovať nielen výkony tatranských duričov ale aj zvieratá na farme a zvernici, poľovnícke trofeje, poľovnícku módu, historické zbrane, terénne automobily značky Mercedes a technológie firmy O2.

Na svoje si prišli gurmáni, ktorí mali možnosť ochutnať ryby s príchuťou rieky pri ochutnávke halászlé, výborného poľovníckeho guľášu, rôznych špecialít na ražni a v neposlednom rade aj milovníci pokladov, ktoré sa zrodili v slovenských vinohradoch.

Skúšok sa zúčastnilo 17 psov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Prvú skupinu posudzovali rozhodcovia Ing. Ján Žofčák a p. Štefan Siksa, druhú skupinu p. Pavol Jevčák a p. Miroslav Kaňuch. Hlavným rozhodcom bol Ing. Jozef Telepun, PhD.

Disciplíny sa konali v lese PZ Lysá hora Nižný Hrušov okres Vranov n. T. pod vedením p. Milana Ragana a p. Jozefa Vysokého. Milým prekvapením bol veľký záujem početnej koróny o práce psíkov na pofarbenej stope. Najväčšiu poklonu výkonom tatranských duričov však prejavili hostia z Bieszczadskego Parku Narodowego z Poľska. Predvedené práce ich nadchli natoľko, že si ihneď zahovorili niekoľko šteniatok. Pri slávnostne ozdobenom výrade najprv riaditeľ skúšok Ing. Jaroslav Jevčák, MBA odovzdal zálomky strelcom, ktorí ulovili srncov na skúšky. Počas fanfár lesničiarov hrdo stál víťaz skúšok Juraj Kočár so sukou MERY Kurovské sedlo, druhý v poradí p. Jozef Sobota so sukou ZUNA Boboviská, tretí v poradí p. Vladimír Danko so psom ENDO Morské oko. Skúšky ukončilo 11 psov v I. cene a 6 psov v II. cene.

Slávnostného vyhodnotenia a odovzdávania cien sa zúčastnil aj primátor mesta Michalovce pán Viliam Záhorčák a primátor mesta Vranov n T. pán Ing. Ján Ragan. Nakoľko tieto skúšky mali viac než len regionálny charakter, zúčastnili sa ich aj hostia z Poľska - vedenie strednej lesníckej školy v Lesku a predstavitelia Bieszczadskego Parku Narodowego.

Za zorganizovanie týchto skúšok patrí veľké poďakovanie predsedovi Klubu chovateľov Tatranských duričov Ing. Jaroslavovi Jevčákovi, MBA. Bola to skvelá propagácia nášho novovzniknutého národného plemena Tatranský durič.

Spojenie skúšok s poľovníckym dňom v prekrásnom prostredí prilákalo veľa obdivovateľov a nadšencov kynológie, poľovníctva, zvierat a samotnej prírody.

Klub chovateľov Tatranských duričov odprezentoval v Michalovciach klubové farbiarske skúšky malých plemien na veľmi vysokej úrovni, v dôstojnom prostredí, so zachovávaním tradícií, s nadšenými chovateľmi a kynológmi.

 

Ak slovenská kynológia bude pokračovať v organizovaní skúšok v tomto duchu, potom sa o jej existenciu nemusíme báť.

 

Kynológií zdar!

 

Ing. Jozef Telepun, PhD.

Hlavný rozhodca

 

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.