Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Celoslovenské poľovnícke slávnosti - Dni Svätého Huberta 2006

V dňoch 2. - 3.9.2006 sa v areáli Múzea vo Svätom Antone uskutoční 16. ročník celoslovenských poľovníckych slávností - Dni Svätého Huberta 2006. Počas konania týchto celoslovenských slávností je už tradične pre návštevníkov pripravený bohatý program sprievodných podujatí a súťaží. Zároveň sa popri všetkých akciách uskutočnia 1. Majstrovstvá Európy juniorov vo vábení zveri, na ktorých budú súťažiť z každej krajiny traja najlepší juniorskí vábiči, ktorí sa vo svojich krajinách na národných súťažiach vo vábení zveri umiestnili na prvých troch miestach.
Počas konania celoslovenských poľovníckych slávností sa vyhlasujú nasledovné súťaže:

HUBERTOVA VAREŠKA  (v spolupráci s vydavateľstvomPaRPRESS) - zberateľská súťaž receptov poľovníckych a rybárskych špecialít
-    Súťaže sa môže zúčastniť každý kuchár, gurmán, zberateľ, ktorý vlastní ľubovoľný počet receptov jedál z diviny a rybaciny. Recepty písané strojom, resp. PC na papieri formátu A4 (nesmú sa opakovať, kopírovať z internetu)  treba zaslať do 15.augusta 2006 na adresu: Múzeum vo Svätom Antone, 969 72 Svätý Anton, s označením na obálke "Hubertova vareška". Vyhlasovateľ súťaže si vyhradzuje právo recepty nevracať a vydať ich knižne. Ocenené zbierky receptov budú odmenené.


HÁJNIKOVA ŽENA - II. ročník zábavnej súťaže o najsympatickejšiu poľovníčku
-    Prihlásiť sa môžu ženy od 18 do 99 a viac rokov s ľubovoľnými mierami v deň akcie (2.9.2006) v múzeu. Podmienkou účasti v súťaži je štýlové poľovnícke oblečenie do prírody, súťaživosť, pohotovosť, šarm, vtipnosť, sympatie...

POĽOVNÍCKY KLOBÚK - súťaž o najkrajšie upravený poľovnícky klobúk
-    Súťažiaci prihlási do súťaže klobúk, ktorý je upravený a vyzdobený (vytvarovaný, perá, odznaky, stuha...) tak, že ho poľovník nosí s hrdosťou, cťou a chváli sa ním.

POĽOVNÍCKY NÔŽ 2006
-    do súťaže možno prihlásiť nože individuálnych výrobcov s pevnou alebo pohyblivou čepeľou, ako aj poľovnícke tesáky.

POĽOVNÍCKY ŠPERK 2006
-    do súťaže možno prihlásiť šperk, ktorý sa nosí priamo na tele (náhrdelníky, nákrčníky, náušnice, prstene a pod.) ako aj na odeve. Všetky šperky treba odovzdať Komisii pre hodnotenie šperkov najneskôr do 10.00 hod. Výrobky, ktoré boli ocenené v predchádzajúcich ročníkoch nebudú do súťaže zaradené.  


Prihlášky na súťaž Poľovnícky šperk 2006 a Poľovnícky nôž 2006 zasielajte a informácie získate na adrese: Slovenský poľovnícky zväz - ústredie, Štefánikova 10, 811 05 Bratislava, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., č.tel.: 02/ 524 98 990.

O všetkých pripravovaných podujatiach Vás budeme veľmi radi informovať na www.muzeumsv-anton.sk, na tel.čísle 045/ 691 39 32, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prílohy:
Uložiť tento súbor (Program DSH - finalny.doc)Program DSH - finalny.doc[program]71 kB
Uložiť tento súbor (sutaze_dsh_2006.doc)sutaze_dsh_2006.doc[súťaže]24 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.