Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

3.Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu

Víťazom 3.MS juniorov vo vábení zveri sa stal Peter Lauček s počtom bodov 110, ktorý tento rok súťažil za PZ Jarolím Sučany.
Druhé miesto obsadil Tomáš Minich s počtom bodov 108 a tretie miesto patrí Kamilovi Tomajkovi zo SLŠ L. Hrádok.
 
    Pri príležitosti výstavy Poľovníctvo a oddych, ktorá sa konala vo výstavnom a kongresovom centre Incheba a.s. dňa 20. januára sa ako sprievodný program uskutočnili 3. Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri o Putovný pohár Hubertlovu v ktorom juniorskí súťažiaci mali možnosť súťažiť v disciplínach ako vábenie jelenej zveri, srnčej, diviačej a dravej zveri.  Juniorskí súťažiaci v súťažných disciplínach preukázali svoj talent a hlavne chuť súťažiť so svojimi súpermi, aby v čo najhodnovernejším zvukovým prejavom od prezentovaným na rôznych pomôckach pre vábenie zveri dosiahli efekt rovnajúci sa sile prírode.
    Ich talent, snaha a výkon bola prísne ohodnotená rozhodcovskou porotou, ktorú vymenoval Slovenský poľovnícky zväz v zložení predsedu a porotcov :Ing. Pokorný, Lihocký a p. Ing. Mičura, ktorý nezáväzným ohodnotením prispeli k vysokej kvalite súťaže a korektným ohodnotením vybrali s pomedzi súťažiacich troch najlepších.
    Bodovanie súťažiacich bolo aj pre rozhodcov ozaj tvrdým orieškom nakoľko mladý juniori sa prezentovali na vysokej úrovni. Všetci súťažiaci nastúpili pekne poľovnícky ustrojení a
ich vystúpenie zaujalo veľkú pozornosť nielen medzi poľovníckymi účastníkmi výstavy, ale aj medzi širokou verejnosťou, ktorí veľkým potleskom podporovali našich juniorských súťažiacich.
    Nám už ostáva iba jedno juniorskému majstrovi Petrovi Laučekovi z PZ Sučany, prvému vicemajstrovi Tomášovi Minichovi z PS Háje a druhému vicemajstrovi Kamilovi Tomajkovi z SLŠ L. Hrádku popriať mnoho úspechov.  
 
Organizátori:
TV magazín Halali -relácia o prírode, Považská Bystrica               Hubertlov vydavateľstvo poľovníckej literatúry, Bratislava 
Múzeum vo Sv. Antone
f. Šomek, Bratislava  
Odborný garant:
Slovenský poľovnícky zväz
Generálny sponzor: 
Výstavné a kongresové centrum Incheba Expo Bratislava
Mediálny partner:
redakcia časopisu Poľovníctvo a rybárstvo
 
           
     
 
   
 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (junior-07-vysledok.xls)junior-07-vysledok.xls[celkové poradie]23 kB
Uložiť tento súbor (vabjun2.jpg)vabjun2.jpg[majstri]95 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.