Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

POĽOVNÍCKY SLOVNÍK

!!!NOVINKA!!!
POĽOVNÍCKY SLOVNÍK
Nemecko-slovenský a slovensko-nemecký poľovnícky slovník s latinským registrom so základnou konverzáciou pre poľovnícky turizmus
 
V elektronickej verzii na CD, ktorá je určená pre domácu prácu s odborným poľovníckym textom na počítači, ale aj na preklad internetových stránok, na korešpondenciu so zahraničnými partnermi a s hosťami a pod., sa ukrývajú až tri slovníky: nemecko-slovenský, slovensko-nemecký a latinsko-slovensko-nemecký slovník. Latinské ekvivalenty sú samozrejme uvedené aj v prvých dvoch častiach slovníka.
Knižná podoba slovníka má praktický vreckový formát a umožňuje nosiť slovník bez problémov do lesa i na cesty. Nejde pritom o žiadnu miniatúrnu publikáciu: Slovník obsahuje vyše 20 000 hesiel a okrem rozsiahlej odbornej poľovníckej terminológie zahŕňa aj základnú slovnú zásobu na bežný poľovnícky rozhovor (poľovačka v cudzine, cudzokrajná poľovná zver, počasie, jedlo a pod.).  Ako ďalšiu pomôcku pre aktívnych účastníkov poľovníckeho turizmu obsahuje knižný slovník aj základnú poľovnícku konverzáciu s najdôležitejšími slovnými zvratmi a vetami v slovenčine aj v nemčine.
Slovník je určený nielen širokej slovenskej poľovníckej verejnosti a poľovníckym hosťom hovoriacim nemecky, ale aj profesionálnym pracovníkom v odbore poľovníctva a poľovníckeho turizmu. Slovník lektoroval svetoznámy odborník doc. Ing. Pavel Hell CSc. hosť prof., čím sa výrazne  zvýšila úplnosť i kvalita diela.
 
Všetci záujemcovia o nový slovník na CD alebo o knižné vydanie slovníka môžu posielať objednávky na adresy:
Slovenský poľovnícky zväz,
Štefánikova 10,
811 05 Bratislava,
telefonicky: 02/57 20 33 23, 02/ 57 20 33 11,
faxom: 02/ 5720 3315
e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Počítačová verzia slovníka (690 Sk) sa bude distribuovať už od 1. apríla 2007, knižná verzia
(499 Sk)  vyjde začiatkom mája.
(K cene bude započítané poštovné a balné v zmysle cenníka Slovenskej pošty.)
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.