Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 3319
  • +421 2 5720 3311

Celoslovenská súťaž v hre na lesnicu, 16. júna 2007, Banská Bystrica

Dňa 16.júna 2007 sa na námestí SNP v Banskej Bystrici uskutočnil už XXX. Jubilejný ročník celoslovenskej súťaže v hre na lesnicu a lesný roh. Hlavným organizátorom merania síl v hudobnom poľovníckom umení boli LESY SR, š.p. Banská Bystrica a Slovenský poľovnícky zväz Bratislava. 
Tento jubilejný ročník bol prelomový v tom, že prvýkrát došlo k zrovnoprávneniu používania dvoch originálnych hudobných, poľovníckych  nástrojov a to lesnice a lesného rohu.
Tento trend má európsky rozmer a dáva predpoklady k ďalšiemu skvalitneniu rozsahu aj obsahu slovenskej poľovníckej hudby. Už v tomto ročníku sa to prejavilo pozitívne v účasti, keď súťaže sa zúčastnilo rekordných 71 súťažiacich, ale aj v hudobnom prejave, pretože lesný roh má širší a ľubozvučnejší tónový rozsah. Veríme, že sa nájdu nasledovníci zaslúžilého umelca Tibora Andrašovana, autora slovenských poľovníckych signálov a ponúknu  lesničiarom ďalšie, zaujímavé poľovnícke skladby, ktorých interpretáciou ešte viacej umocníme originalitu nášho národného hudobného poľovníckeho umenia.
Súťažilo sa v štyroch kategóriách A,B,C,D.
Najlepší lesničiari Slovenska z rôznych regiónov od Trebišova až po Malacky potvrdili, že majú úžasný cit a majstrovstvo v ovládaní najjednoduchšieho poľovníckeho hudobného nástroja, ktorý svojou prítomnosťou skultúrňuje všetky významné poľovnícke podujatia.
Počúvanie poľovníckych signálov a poľovníckej hudby bolo pre všetkých prítomných príjemným zážitkom . Aj touto cestou sa chcem poďakovať organizátorom poľovníckeho dňa pod vedením Ing. Lucie Hankovej za bezchybnú organizáciu a ústretovosť pri zabezpečení XXX.. ročníka celoslovenskej súťaže v hre na lesnicu a lesný roh.

Výsledky:

Kategória jednotlivcov do 20 rokov- A
1.miesto: Radomír Szabo - SLŠ Prešov
2.miesto: Lukáš Hulka - TU Zvolen
3.miesto: Matej Filický - SLŠ Liptovský Hrádok

Kategória jednotlivcov nad 20 rokov -B

1.miesto: Jozef Martiš- OKO SPZ Prievidza
2.miesto: Marián Bugoš-OKO SPZ Košice
3.miesto: Jozef Benkovič - OkO SPZ Malacky

Kategória súborov - C
1.miesto: ŠRO SPZ Prešov- Ing. J. Daňko, Ing. M. Komanický, D. Hulvej
2.miesto: SLŠ Liptovský Hrádok- Ing. M. Olos, Ing. E. Hatiar, V. Vallová, M. Bobríková, M. Filický
3.miesto:LESY SR š.p. Banská Bystrica - Ing. L. Hanková, Ing. M. Hanko, Ing. M. Macík

Kategória voľná - D
1.miesto: OKO SPZ Košice - Marián Bugoš, Michal Tomčík
2.miesto: SLŠ Prešov - Radomír Szabo, Matej Reľovský, Daniel Leník, Matúš Chovanec
3.miesto OKO SPZ Malacky - Jozef Benkovič

                                                               Riaditeľ súťaže Ing. Jozef Daňko
 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (VYHODNOTENIE.xls)VYHODNOTENIE.xls[vysledkova listina]45 kB
Uložiť tento súbor (Kategoria_jed._do20rokov.jpg)Kategoria_jed._do20rokov.jpg[fotky výťazov]63 kB
Uložiť tento súbor (Kategoria_jednotlivcov_nad_20rokov.jpg)Kategoria_jednotlivcov_nad_20rokov.jpg[fotky výťazov]72 kB
Uložiť tento súbor (Vitazi_kategorie_C.JPG)Vitazi_kategorie_C.JPG[fotky výťazov]86 kB