Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Celoslovenská súťaž Krúžkov mladých priateľov poľovníctva

V dňoch 21. - 23. júna 2011 v okrese Námestovo v areáli Ranču u Edyho usporiadali SPZ v spolupráci s OkO SPZ v Námestove 37. ročník Celoslovenskej súťaže KMPP. Napriek tomu, že na zorganizovanie súťaže mali len veľmi málo času vzhľadom na to, že sa o zorganizovaní súťaže rozhodlo na prezídiu v septembri, bola súťaž zorganizovaná už na tradične dobrej úrovni.
Za prezídium SPK a SPK privítali súťažiacich Ing. Alojz Riško, predseda osvetovej komisie SPZ a viceprezident SPK a Ing. Jozef Herud, predseda osvetovej komisie SPK. Celá súťaž aj napriek jesennému počasiu na Orave bola zorganizovaná vo vonkajšom areáli. Spolu sa na súťaž prihlásilo 21 súťažných družstiev, ktorí súťažili v deviatich súťažných disciplínách, teda spolu 63 detí so svojimi vedúcimi. Organizátori súťaže si na pomoc pri organizácii vzali aj kandidátov z kurzu z poľovníctva a dlhoročných skúsených poľovníkov, ktorí rozhodovali v jednotlivých súťažných disciplínach. Už tradične o prvé priečky bojovali družstvá ako je Senica, Topoľčany, Šaľa, Čadca, Lučenec, ktoré každoročne dosahujú veľmi vyrovnané výsledky. Na 1. mieste sa s počtom bodov 203 umiestnil Tomáš Meluš z Topoľčian, na 2. mieste skončil Róbert Kuzma zo Zvolena s 201,5 bodami a na 3. Miestne minuloročná víťazka 2. Miesta Mária Fördöšová zo Šale s 201 bodami. V súťaži družstiev sa na 1. mieste s počtom bodov 593,5 umiestnilo družstvo z Topoľčian pod vedením dlhoročného vedúceho Vladimíra Bieleho, druhé miesto obsadilo a obhájilo z minulého roku družstvo zo Šale s počtom bodov 591,5 v tom istom zložení súťažiacich. Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo z Lučenca s počtom bodov 587,5. Víťazi na prvých miestach dostali vzduchovky, ktoré nám dlhoročne sponzorský poskytuje Česká zbrojovka.

Pre všetkých účastníkov KMPP - tak súťažiacich, ako aj ich vedúcich, boli pripravené balíčky s upomienkovými predmetmi.   

Za zorganizovanie celej súťaže, ako aj samotných príprav na súťaž, treba poďakovať OkO SPZ Námestovo a samotným funkcionárom a členom okresu, ktoré naozaj venovalo príprave súťaže všetok svoj čas aj napriek krátkosti času na jej zorganizovanie a obmedzeným financiám.
Pre budúci ročník samozrejme hľadáme ďalšiu OkO - RgO SPZ, ktorá by mala záujem zorganizovať v spolupráci s ústredím SPZ (ktoré, žiaľ, nemá k dispozícii priestorové kapacity ani ľudské zdroje), takúto náročnú súťaž a ktorá by pomohla zachovať dlhoročnú tradíciu organizovania celoslovenskej súťaže KMPP.
Prílohy:
Uložiť tento súbor (vysledkova_listina_Namestovo_2011_druzstva.pdf)vysledkova_listina_Namestovo_2011_druzstva.pdf[výsledková listina Námestovo 2011 družstvá]354 kB
Uložiť tento súbor (vysledkova_listina_Namestovo_2011_jednotlivci.pdf)vysledkova_listina_Namestovo_2011_jednotlivci.pdf[výsledková listina Námestovo 2011 jednotlivci]349 kB
Uložiť tento súbor (vysledkova_listina_Namestovo_2011_poradie_komplet.pdf)vysledkova_listina_Namestovo_2011_poradie_komplet.pdf[výsledková listina Námestovo 2011 poradie komplet]365 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.