Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Levické poľovnícke dni - 20. ročník

V termíne od 24.3-28.3. 2015 sa v priestoroch CK Junior Levice uskutočnil jubilejný 20. ročník Levických poľovníckych dní. Široká poľovnícka ale aj laická verejnosť si mala možnosť počas týchto dní prezrieť chovateľskú prehliadku trofejí okresu Levice, výstavu výtvarných a literárnych prác „Príroda očami detí“, zhliadnuť filmy Medzinárodného filmového festivalu o poľovníctve, zapojiť sa do programu „Lesníci a poľovníci deťom“ a tiež zakúpiť si poľovnícku výbavu, oblečenie či literatúru vo viacerých predajných stánkoch.

V piatok 27.3.2015 sa pre poľovnícku verejnosť uskutočnil odborný seminár s medzinárodnou účasťou s názvom „Nové poznatky poľovníckej praxe“. Na začiatku odobreného seminára prebehol podpis Memoranda o podpore medializácie a komunikačnej stratégie medzi Slovenskou poľovníckou komorou a Halali n.o. a tiež podpis zmluvy o spolupráci medzi Slovenskou poľovníckou komorou a spoločnosťou Agrotrade Group spol. s.r.o, ktorá sa od 1.4.2015 stáva hlavným partnerom SPK. Ako bolo už na začiatku spomenuté LPD oslávili tento rok už 20. ročník a v tomto duchu sa niesol aj odborný seminár kde jeho odborný prínos odznel aj v jednom z mnohých pútavých príspevkov. Počas 20. rokov bolo na vyše 2000 stranách v zborníkoch zo seminárov odpublikovaných 254 odborných referátov, ktoré sú veľkým prínosom a odzrkadlením vývoja poľovníctva na Slovensku. Treba spomenúť, že na seminároch sa celkom podieľalo publikačnou činnosťou 529 autorov z toho 118 zahraničných.

V sobotu 28.3. 2015 sa uskutočnilo poľovnícke popoludnie s názvom „Poľovníctvo obrazom a zvukom“. Jeho súčasťou bolo vyhlásenie výsledkov medzinárodného filmového festivalu o poľovníctve a prírode 2015 a premietnutie víťazných filmov, ďalej Majstrovstvá Slovenska juniorov vo vábení zveri relácie Halali a zhodnotenie prínosu 20. ročníkov LPD z pohľadu organizátorov. Teší nás, že posolstvo, ktoré začali pred dvadsiatimi rokmi LPD šíriť sa dostalo do viacerých regiónov Slovenska a počas týchto rokov si udržali významný odborný a spoločenský význam.

Ing. Veronika Vallová

 
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.