Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

Poľovnícka výstava na Holíčskom zámku ponúkla vyše štyristo trofejí

V sobotu 6. a v nedeľu 7. júna sa v priestoroch depozitu pri Zámockej vinárni v Holíči konala tradičná výstava poľovníckych trofejí. V spolupráci s Mestom Holíč ju pripravil Slovenský poľovnícky zväz, Okresná organizácia Skalica a Obvodná poľovnícka komora Skalica so sídlom v Holíči. Úlohy spoluorganizátora sa zhostila aj Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu

Po slávnostných fanfárach podujatie otvoril predseda Obvodnej poľovníckej komory SPZ v Skalici Marián Honza. Za prítomnosti funkcionárov zväzu i poslankyne Národnej rady SR Viery Kučerovej sa prítomným prihovorili aj primátor Zdenko Čambal a prezident SPK Tibor Lebocký. Pozvánku na podujatie okrem iných prijali tiež člen Prezídia SPZ Jaroslav Puškáč, členovia Prezídia SPK Arpád Figura a Juraj Procházka, predsedovia OPK Malacky i Senica Miroslav Kopiar a Miroslav Masár ako aj hostia z Českomoravskej mysliveckej jednoty Hodonín.

Pri príležitosti mesiaca poľovníctva boli udelené a v rámci slávnostného otvorenia výstavy odovzdané vyššie poľovnícke vyznamenania. Za zásluhy o rozvoj slovenského poľovníctva získali zlatú, striebornú či bronzovú medailu jedenásti členovia SPZ v skalickom okrese. Štyria ďalší si prevzali Čestné uznania.

Na tohtoročnej výstave mohli návštevníci obdivovať viac ako štyristo trofejí prevažne danielej, ale tiež srnčej a jelenej zveri, ulovenej v uplynulom roku v revíroch poľovníckych združení okresu Skalica. Vôbec najvyššie ohodnotenie, 227,5 bodu a zlatú medailu získali od hodnotiacej komisie výnimočné danielie lopaty z voľného chovu, ktorými sa ako výsledkom svojho lovu môže pochváliť Arpád Figura z Poľovníckej spoločnosti Daniel Raková Chropov. Najvyššie hodnotenie a strieborné medaily za srnčie parožky získali Pavol Šebesta a Filip Flamík, obaja z PZ Radimov. Medailou bola ocenená aj jedna trofej líšky Patrika Mišíka z PS Bažant Holíč, ktorú za ňu získal bronz.

Súčasťou podujatia bola výstava Rybári v srdci Európy na riekach Dunaj a Morava autora Juraja Marka i obrazy Jozefa Dojčáka. Tradičnú prehliadku toho najlepšieho, čo sa vlani poľovníkom skalického okresu podarilo uloviť, obohatili aj tento raz výtvarné práce detí základných a materských škôl.Výstavas tematikou prírody a poľovníctva je dôkazom pretrvávajúcej snahy poľovníckych združení o prehlbovanie záujmu detí a mládeže o poľovníctvo a ochranu prírody.

Sobotňajší program spestrila prezentácia sokoliarov a psovodov a súťaž vo varení gulášu. Z trojice súťažných kolektívov ten najchutnejší či najlepší pripravili - podľa hodnotenia poroty, súťažiaci z Petrovej Vsi. Víťazný guláš z daniela, ale aj ďalšie poľovnícke špeciality, mohli ochutnať aj samotní návštevníci. K dobrej nálade im pri tom hrali a spievali Záhorácki heligónkari.

Text a foto L. Novák
 
 
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.