Kancelária Slovenského poľovníckeho zväzu, Štefánikova 10, Bratislava 811 05
  • +421 2 5720 33 11
  •  +421 2 5720 33 21

CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ KRÚŽKOV MLADÝCH PRIATEĽOV POĽOVNÍCTVA, VEĽKÝ KRTÍŠ - HRUŠOV, 5. - 7.6.2009

V dňoch 5. - 7. júna 2009 v prostredí malej obce Hrušov usporiadala OkO SPZ vo Veľkom Krtíši 35. ročník Celoslovenskej súťaže KMPP.
Celá súťaž prebiehala pod záštitou starostu obce Hrušov Ing. Pavol Bendík, ktorý bol osobne prítomný počas celej súťaže a nápomocný organizátorom a súťažiacim. Na otvorení celoslovenskej súťaže sa okrem pána starostu zúčastnili PaedDr. Imrich Šuba a Ing. Alojz Riško, ktorý osobne počas všetkých príprav 35. ročníka bol nápomocný OkO SPZ Veľký Krtíš. Za OkO SPZ Veľký Krtíš súťažiacich privítali pán predseda OkO SPZ Ing. Miroslav Hudec a tajomník SPZ Milan Krnáč.
Súťažiaci boli ubytovaní v športovom areáli obce Hrušov a samotná súťaž kvôli upršanému počasiu prebiehala v priestoroch a okolí Obvodného úradu v Hrušove. Spolu si prišlo zmerať svoje sily v deviatich súťažných disciplínách a preukázať všetky znalosti získané počas celoročnej práce v krúžkoch 24 družstiev KMPP, teda spolu 72 detí so svojimi vedúcimi. Organizátori súťaže pripravili pre deti zaujímavý program. V piatok večer, pokiaľ mali ich vedúci krúžkov poradu s organizátormi súťaže o samotnom priebehu súťaže, bolo pre deti pripravené vystúpenie Detskej folklórnej skupiny Ragačinka. V sobotu prebiehala samotná súťaž, kvôli počasiu nevyšlo naplánovaná prehliadka a kultúra vidieka.
Ako každý rok, aj teraz prišli deti na súťaž maximálne pripravené, a preto aj výsledky, ktoré dosiahli, boli značne vyrovnané. Na prvom mieste sa s počtom bodov 203 umiestnil Marcel Rozsíval zo Šale, ktorý v podstate prevzal po minuloročnej šalianskej víťazke Vivien Bódiovej putovný pohár zo Šale a zároveň pre ňu prevzal aj zmenšenú kópiu putovného pohára, druhé a tretie miesto si podelili dve dievčatá - súťažiace z krúžku v Považskej Bystrici, a to na druhom mieste skončila Mariana Kyselová s počtom bodov 202 a tretie miesto obsadila Miroslava Hrnčíková s počtom 201 bodov.
V súťaži družstiev sa na 1. mieste s počtom bodov 595,5 umiestnilo družstvo z Topoľčian v zložení Helena Pavlíčková, Tomáš Meluš, Dajana Hodálová pod vedením skúseného vedúceho krúžku Vladimíra Bieleho. Druhé miesto obsadilo družstvo z Považskej Bystrice s počtom bodov 594 v zložení Miroslava Hrnčíková, Mariana Kyselová a Patrik Cabaj. Na treťom mieste sa aj v tomto roku umiestnilo družstvo z Lučenca s počtom bodov 588,5 v zložení Peter Sára, Stanislav Jediný a Dean Turčáni s vedúcim Pavlom Drugdom.
Všetky deti, ktoré na súťaži zvíťazili, mali určite obrovskú radosť zo svojich výsledkov, ako aj z cien, ktoré boli pre ne pripravené. Pre všetkých účastníkov KMPP - tak súťažiacich detí, ako aj ich vedúcich, boli pripravené balíčky, pretože súťaž vyhrali všetci tí, ktorí do Hrušova prišli a ukázali svoju bojovnosť a schopnosti. 
Za zorganizovanie celej súťaže, ako aj samotných príprav na súťaž, treba poďakovať OkO SPZ Veľký Krtíš a samotným funkcionárom a členom okresu, ako aj poľovníckym združeniam - od predsedu okresu p. Hudeca, cez tajomníka OkO SPZ p. Krnáča až po samotných skúšobných komisárov na súťaži, ktorí súťaž pripravili na úrovni, svojej úlohy hostiteľa 35. ročníka sa zhostili bez najmenších problémov a snažili sa zabezpečiť všetko k najvyššej spokojnosti všetkých účastníkov. Zároveň OkO SPZ Veľký Krtíš vo veľkej miere podal pomocnú ruku predseda OsK SPZ Ing. Alojz Riško, ktorý bol nápomocný okresu počas príprav súťaže, ako aj celého priebehu. Veľmi nápomocný bol aj starosta obce Hrušov Ing. Bendík, ktorý poskytol priestory na konanie súťaže v budove Obvodného úradu v Hrušove, a ubytovacie priestory v športovom areáli.
Ďalej patrí poďakovanie sponzorom a všetkým tým, ktorí sa svojou pomocou a štedrosťou spolupodieľali na skvalitnení akcie a je pre nich samozrejmosťou podporovať najmä deti. Konkrétne sú to, Ministerstvo pôdohospodárstva SR, Česká zbrojovka, a. s., Minerálne vody Baldovská, a. s., Poľovníckym združeniam Milantice Senné, ŠTRÁŇA“ Hrušov, Poskala Príbelce, Bučina Dolná Strehová, Nová Ves, Obeckov, Vinica, ďalej EQQUS VINICA, Ryba Košice, p. Zsigmond, p. Celleng, p. Pintér, Mestu Veľký Krtíš a obci Huršov, PRP s. r. o.. (Ospravedlňujeme sa, ak sme na niekoho, kto nám pomohol pri organizovaní súťaže pozabudli).
A v neposlednej miere veľké ďakujem patrí všetkým vedúcim, ktorí venujú všetok svoj voľný čas práci s deťmi v krúžkoch KMPP.
 
Prílohy:
Uložiť tento súbor (vysledkova_listina_2009_poradie.xls)vysledkova_listina_2009_poradie.xls[výsledková listina]424 kB
Uložiť tento súbor (foto1_KMPP2009.zip)foto1_KMPP2009.zip[Fotky I]4585 kB
Uložiť tento súbor (foto2_KMPP2009.zip)foto2_KMPP2009.zip[Fotky II]4915 kB
Uložiť tento súbor (foto3_KMPP2009.zip)foto3_KMPP2009.zip[Fotky III]4799 kB
Uložiť tento súbor (foto4_KMPP2009.zip)foto4_KMPP2009.zip[Fotky IV]4996 kB
Uložiť tento súbor (foto5_KMPP2009.zip)foto5_KMPP2009.zip[Fotky V]4951 kB
Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. V prípade nesúhlasu, vyberte možnosť „Nesúhlasím“. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať v sekcii.